خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

رژیم لاغری اصولی و ویژگی های آن


 
قيمت 0ريال

رژیم لاغری اصولی و ویژگی های آن
رژیم لاغری اصولی و ویژگی های آن

در هنگام کاهش وزن، جزئیات اهمیت زیادی ندارند و این اصول است که مهم است. هر متخصص تغذیه ¬ای با این مساله موافق است که کاهش وزن سالم شامل یک سری اصول اساسی است که همه بدون استثنا باید رعایت کنند. این اصول هسته اصلی هر رژیم لاغری خوب است. در ادامه با ما همراه باشید تا با مهم ‌ترین ویژگی‌های یک رژیم لاغری اصولی آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: با بهترین رژیم لاغری زنان آشنا شوید.

خود نظارتی

تحقیقات نشان داده است که توجه به آنچه می خورید یکی از مهم ترین ویژگی های رژیم غذایی اصولی برای کاهش کالری دریافتی است. استراتژی های خود نظارتی یک عادت کلیدی در میان افراد موفق به کاهش وزن است.

یک مجموعه تحقیقاتی متشکل از چندین هزار مرد و زن که به طور متوسط هر کدام ۲۹ کیلوگرم وزن کم کرده اند و وزن خود را به طور متوسط  ۶ سال حفظ کرده اند، ثابت می کند که فرایند خود نظارتی تا چه حد اهمیت دارد. همچنین وزن‌ کردن مداوم یکی دیگر از ویژگی های رژیم غذایی اصولی و ازجمله عادت‌های مفید خود نظارتی در بین افرادی است که به دنبال کاهش وزن با رژیم های غذایی رایج هستند. این عادت اجازه می‌دهد تا متقاضیان از حرکت به سمت چاقی و خنثی کردن تلاش های خود، اجتناب کنند.

محدودیت های انتخابی

تقریباً هر رژیم لاغری اصولی دارای فهرست “غذاهای ممنوعه” است. هیچ رژیم لاغری اصولی بدون محدود کردن غذاهای چاق کننده، متقاضی را به کاهش وزن نمی رساند. اکثر متخصصان تغذیه موافقند که چربی های مضر موجود در بسیاری از غذاهای فرآوری شده، غذاهای حیوانی و کربوهیدرات های مضر در شیرینی های فرآوری شده مقصر اصلی چاقی هستند. با این حال، متخصصان تغذیه نسبت به اعمال محدودیت های غذایی بیش از حد هشدار می دهند. همانند رژیم لاغری پالئو.

مصرف غذاهایی با چگالی کالری کم

به تعداد کالری در واحد حجم در یک غذای معین، چگالی کالری یا چگالی انرژی گفته میشود. از آنجایی که آب و فیبر رژیمی دارای کالری نیستند؛ بنابراین غذاهایی که حاوی مقدار زیادی آب یا فیبر هستند، می توانند بسیار خوب و موثر باشند! البته بر عکس آن یعنی غذاهای فرآوری شده از نظر کالری، بسیار متراکم هستند و طبیعتا باید در لیست ممنوعه قرار بگیرند. تحقیقات انجام شده، تمایل افراد به حجم ثابتی از غذا را صرف نظر از تعداد کالری موجود در آن را نشان میدهند. (این یعنی که افراد می توانند از سبزیجات زیاد استفاده کنند و نگران چیزی نباشند!) در این امر می توانید از رژیم کالری شماری کمک بگیرید.

جمع بندی نهایی

هر یک از ما از نظر متابولیکی و روانی منحصر به‌ فرد هستیم. به همین دلیل هیچ برنامه غذایی واحدی وجودندارد که برای همه خوب باشد. بنابراین هر فردی باید آنچه را که برای خودش مفید است با مشورت متخصص تغذیه پیدا کند. اما نکات معینی مانند ویژگی‌های رژیم غذایی اصولی وجود دارند که به طور جهانی کاربرد دارند. درک این اصول برای یافتن برنامه مناسب شما ضروری است.

منبع

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت