خانه| پيام

سبد سفارشات شما


نام کالا قيمت تعداد حذف

آیا ارتودنسی با کشیدن دندان درد دارد؟


 
قيمت 0ريال

آیا ارتودنسی با کشیدن دندان درد دارد؟
آیا ارتودنسی با کشیدن دندان درد دارد؟

داشتن دندان هایی زیبا، مرتب و ردیف، آرزوی هر انسانی است. این روز ها با وجود متد ها و روش های مختلف، برای اصلاح ناهنجاری ها و فرم دندان ها، داشتن چنین دندان هایی دیگر یک آرزو نیست. یکی از انواع این روش ها، ارتودنسی با کشیدن دندان است.

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی دندان، یک روش درمانی برای اصلاح ناهنجاری های مربوط به فک و دندان ها است. در انجام این روش، دستگاه های ارتودنسی (دستگاه های ارتودنسی شامل براکت ها، سیم ها و کش های رنگی هستند) بر روی دندان های بیمار قرار گرفته و کمک می کنند، دندان های بیمار به آرامی و به مرور زمان حرکت کرده و در محل مناسب خود قرار گیرند.

انواع ارتودنسی کدامند؟

ارتودنسی با براکت های فلزی یا همان نوع سنتی ارتودنسی

ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی

ارتودنسی با براکت های سرامیکی

ارتودنسی با پلاک های شفاف یا ارتودنسی اینوزیلاین

روند انجام ارتودنسی چگونه است؟

برای انجام ارتودنسی، ابتدا شما باید به یک متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست مراجعه کنید. متخصص ارتودنسی پس از معاینه و بررسی دندان های شما، در یک جلسه مشاوره، راهکارهای لازم و ممکن برای ترمیم و اصلاح مشکلات دندانی شما را به شما پیشنهاد می کند.

آیا در روند انجام ارتودنسی نیاز به کشیدن دندان ها وجود دارد یا خیر؟

در اکثر موارد، در روند انجام ارتودنسی نیازی به کشیدن دندان ها وجود ندارد؛ اما در صورتی که تعداد دندان های موجود در دهان شما از تعداد نرمال آن بیشتر باشد یا در دهان شما فضای کافی برای مرتب کردن دندان ها وجود نداشته باشد، ممکن است نیاز باشد که یک یا تعدادی از دندان هایتان کشیده شود.

برای انجام ارتودنسی، کدام دندان ها نباید کشیده شوند؟

تمام تلاش ارتودنتیست برای انجام ارتودنسی با کشیدن دندان، بر این است که دندان های جلویی کشیده نشوند و در دهان حفظ شوند. حدالامکان باید دندان های عقبی شماره چهار و پنج کشیده شوند. ارتودنتیست هیچ گاه دندان های سالم شما را دست نخواهد زد؛ مگر این که دندان خرابی در دهان وجود نداشته باشد. در صورتی که دهان خرابی در دهان شما برای کشیدن وجود نداشته باشد، دندانپزشک متخصص شما دندان های عقبی را خواهد کشید.

مسکن های مورد نیاز برای خواباندن درد دندان کشیده شده

بعضی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن ها درد دندان هایتان را آرام کنید عبارتند از:

· استفاده از مسکن ها با مشورت دندان پزشک

· استفاده از کمپرس آب سرد و گرم

· پرهیز از انجام کارها و ورزش های سنگین

منبع

پشتیبانی توسط بيزنا | طراحی قالب توسط مهدی نت